حجت ‌الاسلام‌ والمسلمین احمدحسین فلاحی نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی به همراه جمعی از مدیران شهرهای همدان و فامنین با حضور در محل شرکت بازآفرینی شهری ایران با محمد آئینی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش خبرنگار شرکت بازآفرینی شهری ایران محمد آئینی در ابتدای این نشست با اشاره به اقدامات ارزشمند شرکت بازآفرینی شهری ایران در سکونتگاه‌های غیررسمی و بافت فرسوده شهر همدان گفت: خوشبختانه شهر همدان در بحث بازآفرینی شهری و توانمند‌سازی و ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی در جایگاه خوبی قرار دارد.

محمد آئینی با بیان ‌این که رویکرد دولت سیزدهم در‌ حوزه بازآفرینی شهری، تحقق تولید و نوسازی  مسکن در بافت‌های ناکارآمد شهری است از مدیریت شهری و شهرداری همدان خواست تا بستری فراهم کنند، سالانه حداقل 5 هزار واحد مسکونی از محل نوسازی واحدهای مسکونی فرسوده  در بافت‌های ناکارآمد شهر همدان تولید شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این که کیفیت زندگی در بافت‌های میانی و سکونتگاه‌های غیررسمی همدان باید ارتقا یابد تصریح کرد: عمده مسکن مورد نیاز می تواند در محلات کمتر برخوردار همدان تولید شود.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران افزود: اولویت اصلی ما افزایش کیفیت زندگی ساکنان در بافت‌های فرسوده، حاشیه‌نشین و محلات کمتر برخوردار است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه تجمیع پلاک‌های ریزدانه تنها راه حل نوسازی بافت فرسوده است، اظهارکرد: باید شهرداری‌ها در ‌رابطه با تعریف‌ بسته‌های تشویقی شهرسازانه و تسهیلات مناسب به گونه‌ای عمل کنند که نه فقط بستر مناسبی برای ‌مشارکت‌‌ ساکنان فراهم شود بلکه انبوه‌سازان خرد و انبوه‌سازان حرفه‌‌ای برای نیز برای ساخت و ساز به این مناطق ورود پیدا کنند.

در ادامه آئینی از شهردار فامنین خواست تا صدور پروانه ساخت‌ 300 واحد مسکونی در بافت‌های ناکارآمد شهر فامنین را در دستور کار قرار دهد. دبیر ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار با یادآوری اینکه تولید 150 هزار واحد مسکن در بافت‌های‌ ناکارآمد در دستور کار شرکت قرار داد، عنوان کرد: درصدد هستیم با کمک شهرداران ظرفیت تولید مسکن در محلات هدف بازآفرینی شهری  در  3 سال آینده  به رقم 400 هزار  واحد مسکونی برسد.

آئینی با اشاره به این که مدیران شهر همدان باید طرح توسعه محلات در بافت‌های ناکارآمد با چهار محور معیشیت، بهداشت، اشتغال و مسکن را‌  به صورت جدی مورد توجه قرار دهند، گفت:  حجم کار در بافت‌های ناکارآمد بسیار بالاست اما اعتبارات و بودجه اختصاص یافته بسیار اندک است و اجرای طرح توسعه و تحول اجتماع محور محلات در2020  محله کمتر برخوردار نیاز به افزایش ردیف اعتبارات این حوزه دارد.

همچنین حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمدحسین فلاحی نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دغدغه ما نیز‌ توانمند‌سازی سکونتگاه‌های غیررسمی استان همدان است از تمام دستگا‌‌‌ه‌ها و نهادهای ذیربط درخواست کرد با جدیت و تلاش مضاغف‌ مشارکت به موضوع بازآفرینی شهری استان همدان ورود پیدا کنند.

در نشست معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران علاوه بر معاونان‌‌ و مدیران شرکت بازآفرینی‌ شهری ایران‌، مدیرکل و معاون بازآفرینی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان، مدیر کل آبفای استان همدان، شهرداران همدان و فامنین و تعدادی از مدیران شهر همدان نیز حضور داشتند .

hamedan1

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید