ابزارهای دسترسی

رهبر معظم انقلاب
ما باید کارهای اولویت دار و فوری را مورد اهتمام ویژه قرار دهیم که از جمله آن ها نوسازی بافت های فرسوده است.
ترمیم بافت های فرسوده شهرها و روستاها دراولویت کاری دستگاه های مسئول قرار گیرد.
مراد از برقراری نظام مقدس جمهوری اسلامی، همانا فقرزدایی و محرومیت زدایی است.
با سیاست گذاری توأمان با ابتکار و شجاعت و جرات، وارد میدان شوید.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت‌: مسیر پیشرفت و آبادانی کشور با هدایت و رهبری عالمانه معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره ) و رهبری هوشمندانه رهبر فرزانه انقلاب حضرت امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) و جوانان با ایمان، تلاش‌گر و جهادی ریل‌گذاری شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران، محمد آئینی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در در مسير خيل عظيم مردم در راهپيمايي باشكوه 22 بهمن ماه با حضور در استودیوی میدانی برنامه مرز پرگهر رادیو اقتصاد با اشاره به اینکه وزارت راه و شهرسازی سهم بالایي در زندگی و اقتصاد مردم ایفا می‌کند، بیان داشت: بخش مسکن به عنوان پیشران اقتصاد است و با فعال شدن حوزه مسکن در حدود 110 شغل در رشته‌های مختلف دیگر در جامعه فعال می‌شوند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ازدواج جوانان کشور و نیاز آنان به مسکن و وجود سقف‌های لرزان در محدوده بافت‌های فرسوده شهری، گفت: براساس قوانین کشور، سالی یک میلیون ‌واحد مسکن در کشور باید ساخته شود.

آئینی با بیان اینکه از ابتدای برنامه نوسازی مسکن در کشور، در حدود 1 میلیون و 30 هزار واحد مسکن ساخته شده، اعلام کرد و گفت‌‌: تا پایان امسال این رقم به 1 میلیون 50 هزار واحد مسکن نوسازی خواهد رسید که این یک رکورد در جامعه محسوب می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازي با اشاره به اینکه مالکان و سازندگان در محلات هدف بازآفرینی شهری از فرصت طلایی بهره مندی از بسته‌های تشویقی برای نوسازی واحد‌های فرسوده استفاده کنند، بیان داشت: دولت، شهرداری و نظام بانکی حمایت همه جانبه از حوزه بازآفرینی شهری دارند.