مدیرکل راه و شهرسازی استان لرستان عنوان کرد: امسال 18 پروژه در استان در دست اجراست و چند پروژه نیز برای سال جاری تعریف کرده‌ایم.

وحید کرم اللهی مدیرکل راه و شهرسازی استان لرستان در گفت و گو با خبرنگار شرکت بازآفرینی شهری ایران با بیان این که امسال 18 پروژه در استان در دست اجراست، گفت: بیشتر پروژه‌ها مربوط به بهسازی فضای شهری، شامل بهسازی معابر و فضاهای باز محله‌ها می‌شود.

کرم اللهی با اشاره به این که امسال در ردیف‌های ملی، سه ردیف اعتبار برای پروژه‌های در دست احداث دیده شده است، توضیح داد: این پروژه‌ها اکثرا شامل تکمیل پروژه‌های سال‌های گذشته می‌شود اما برای سال جاری نیز 3 پروژه جدید تعریف شده است. مجموع اعتبارات ردیف‌های 001 و 002 حدود 5 میلیارد تومان است و در صورت تخصیص تبصره 18 مبلغ 8 میلیارد تومان دیگر نیز قابل تعریف است.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان با اشاره به سفر مهدی عبوری مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری به این استان و بازدید او از پروژه‌های بازآفرینی استان اظهار کرد: عبوری در سفر خود بر اولویت ساماندهی محله دره‌ اسدآبادی و تخصیص مبلغ 7 میلیارد تومان توسط شرکت بازآفرینی شهری ایران به شهرداری خرم‌آباد تاکید کرد که این دو مورد در دست پیگیری است.

او افزود: سال گذشته تعداد 2 سرای محله در محله‌های گل سفید خرم‌آباد و ناصرالدین دورود در سال 99 به بهره‌برداری رسیدند. هم اکنون نیز خانه محله دره غریب بروجرد با پیشرفت 70 درصد در حال احداث هست.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان به سه پروژه تعریف شده برای سال جاری هم اشاره کرد و گفت: پروژه‌های جدید که‌ در برنامه اجرایی سال 1400 تعریف شده عبارتند از احداث فضای ورزشی روباز، احداث خانه محله اسلام‌آباد در بروجرد و بهسازی فضای محله دره اسدآبادی خرم‌آباد که در دستور کار قرار دارند.

او با بیان این که استان لرستان 25 شهر دارد، عنوان کرد: لرستان دارای 2 هزار و 50 هکتار بافت ناکارآمد شامل 350 هکتار بافت تاریخی، 900 هکتار سکونتگاه غیررسمی و 800 هکتار بافت ناکارآمد میانی است و حدود 370 هزار نفر در این محله‌ها زندگی می‌کنند.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید