مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان گفت: 24 پروژه بازآفرینی شهری در سکونتگاه‌های غیررسمی و  محلات هدف بازآفرینی این استان افتتاح و به بهره‌برداری رسیده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران ، علی حاجی زاده در نشست ستاد بازآفرینی شهری استان کرمان افزود: از ابتدای سال ۹۳ بیش از ۳۴ پروژه در محله‌های هدف با جذب تخصیص بالغ بر 300 میلیارد ریال در استان اجرا شده که 10 پروژه از این تعداد هنوز درحال احداث است.

حاجی زاده اظهار کرد: از پروژه‌های در دست احداث می‌توان به  احداث مرکز بهداشت محله صیاد شیرازی، سوله ورزشی محله قمر بنی هاشم، احداث خانه فرهنگ در محله شهید همت، مدرسه ۱۲ کلاسه در اله‌آباد، احداث زورخانه در محله رحمت‌آباد رفسنجان، بازارچه خوداشتغالی محله رحمت‌آباد، سوله ورزشی آباده سیرجان، مدرسه ۱۲ کلاسه سعیدآباد و مدرسه ۶ کلاسه مکی‌آباد سیرجان اشاره کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان تصریح کرد: به منظور برگزاری دوره‌های آموزشی برای توانمندسازی ساکنان بافت‌های فرسوده با همکاری و هماهنگی دفاتر تسهیلگری قراردادی بین اداره‌کل راه و شهرسازی استان کرمان و اداره‌کل فنی و حرفه‌ای استان به میزان 480 میلیارد ریال در سال 1400 منعقد شده است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان، او افزود: در مجموع 31 نفر از ساکنان محلات  هدف شهید همت و بنی هاشم در رشته‌های مرتبط با مکانیک خودرو، خیاطی ، نجاری و کامپیوتر آموزش دیده‌اند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان گفت: در زمینه اخذ تسهیلات بانکی برای نوسازی بافت‌های فرسوده نیز از سال ۸۸ تا پایان مهرماه جاری، ۱۰ هزار و ۷۱۲ متقاضی به بانک مسکن معرفی شده‌اند.

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید