معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: روند نوسازی بافت‌های فرسوده در این استان مطلوب است و تلاش بر این است سرعت آن  شتاب گیرد.

شهرام باباخانی با بیان مطلب فوق افزود: برای احیا و بازسازی واحدهای فرسوده شهری در این استان تسهیلات کم بهره اختصاص داده می‌شود و متقاضیان می توانند برای هر واحد  ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات از بانک‌های عامل دریافت کنند.

وی اظهار کرد: طرح‌های بازآفرینی شهری در قالب فضای سبز،پارک محله و آسفالت محله از سال ۹۴ در این استان شروع شده در سال ۹۸  بالغ بر ۲۲۰میلیارد ریال و در سال ۹۹ هم ۲۰۰ میلیارد ریال برای اجرای این طرح‌ها هزینه شده است.

باباخانی با بیان اینکه هزار و ۵۲۳ هکتار بافت فرسوده شهری و هزار و ۱۴۵ هکتار سکونتگاه غیررسمی در این استان نیاز به بازآفرینی دارد افزود:عمده این بافت‌های ناکارآمد و سکونتگاه غیررسمی مربوط به شهرهای اردبیل ، پارس ‌آباد و مشگین‌ شهر بوده که در اولویت بازآفرینی قرار گرفته‌اند.

وی اضافه کرد: آسفالت معابر ، اجرای شبکه‌های آب و فاضلاب ، اصلاح کانال‌ های آبی ، احداث واحدهای آموزشی، احداث خانه محله و پارک از جمله پروژه‌های در بافت های ناکارآمد شهری هستند که در برخی شهرها در دست اجراست.

معاون بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل با بیان اینکه ۴۰ محله شهری در دستور کار احیا قرار دارد، بیان کرد: طرح جامع استانی در این زمینه نهایی شده و مباحث بازآفرینی و پروژه‌ های تعریف شده نیز به فراخور نیاز پیش رفته است.

وی گفت: باتوجه به اینکه یکی از سیاست‌های مهم بازآفرینی به  بالا بردن سطح زندگی مردم مربوط می‌شود ما نیز برای احیای محلات فرسوده شهرهای مذکور تلاش می‌کنیم/ ایرنا

 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید