مدیرکل راه و شهرسازی جنوب سیستان و بلوچستان عنوان کرد: اکنون در جنوب سیستان و بلوچستان 40 پروژه در حوزه بازآفرینی شهری در حال انجام است.

حمزه امیریان مدیرکل راه و شهرسازی جنوب سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار شرکت بازآفرینی شهری در خصوص پروژه‌های بازآفرینی این شرکت توضیحاتی ارایه کرد و با بیان این که سه شهر اصلی چابهار، کنارک و ایرانشهر از  شهرهای اصلی جنوب استان به شمار می روند، گفت: اکنون در جنوب سیستان و بلوچستان 40 پروژه در حوزه بازآفرینی شهری در حال انجام است. ساخت مسکن اجتماعی در چابهار از مهم‌ترین پروژه‌های جنوب سیستان به شمار می رود.

او افزود: شرکت بازآفرینی شهری ایران نیز تفاهم‌نامه‌ای با ستاد اجرایی فرمان امام (ره) برای ساخت 5 هزار واحد مسکونی در منطقه چابهار منعقد کرده است.

امیریان با اشاره به این که بهسازی محلات هدف از دیگر فعالیت‌های انجام شده در حوزه بازآفرینی شهری است، تصریح کرد: اعتبار در نظر گرفته شده در این حوزه حدود 50 میلیارد تومان است. ساماندهی بافت منطقه سرخ ریگ و پروژه طراحی شهری در مرکز شهر چابهار از دیگر فعالیت‌های در دست اقدام است. همچنین در دو شهر ایرانشهر و چابهار 15 مدرسه احداث کرده و افزایش سرانه فضاهای آموزشی همواره در برنامه‌های این اداره کل قرار دارد.

او با بیان این که حدود 3 هکتار بافت‌های ناکارآمد در محدوده جنوب سیستان وجود دارد، تصریح کرد: 60 درصد شهروندان در این بافت‌ها ساکن هستند.

مدیرکل راه و شهرسازی جنوب سیستان و بلوچستان توضیح داد: در منطقه مرادآباد چابهار محله‌ای وجود دارد که نیاز به بهسازی و ساماندهی خاص دارد که این کار جزو پروژه‌های سال جاری به شمار می رود، علاوه بر این ساماندهی سکونتگاه‌های غیر رسمی از جمله چادران کنارک در حال انجام است و ساخت مسکن با مشارکت بنیاد مسکن در این محلهها صورت می گیرد.

او تصریح کرد: هدف این است تا ارتقا کیفیت فضای شهری، طراحی شهری، ایجاد فضای سبز و ساخت پارک‌ها و بهسازی معابر را در اولویت قرار دهیم.