Notice: Trying to get property 'image_intro_alt' of non-object in /home/udroor/domains/udrc.ir/public_html/templates/t3_bs3_blank/html/com_content/article/default.php on line 102

Notice: Trying to get property 'image_intro' of non-object in /home/udroor/domains/udrc.ir/public_html/templates/t3_bs3_blank/html/com_content/article/default.php on line 103
  • تدوین شرح خدمات

ضرورت ورود رویکرد بازآفرینی شهری به بالاترین سطوح برنامه­ریزی توسعه شهری (طرح­های جامع و توسعه و عمران شهری) به دنبال خلأهای موجود در پاسخگویی به موضوع ارتقای کیفیت زندگی در این طرح‌ها و عدم همسویی محتوای آنها  با برنامه­های بازآفرینی محدوده­‌های ناکارآمد شهری، مورد توجه قرارگرفت.

برحسب این ضرورت شرکت عمران و بهسازی شهری ایران، بازنگری در طرح­های جامع مرسوم را طی انجام پژوهشی کاربردی با تدوین شرح خدمات «طرح جامع بازآفريني شهري»، در دستور کار قرار داد. هدف اصلي از تدوين این شرح خدمات، تدوین برنامه راهبردی ارتقای کیفیت زندگی شهری است که « راهبرد توسعه يا «CDS ،»راهبرد بازآفريني» و «بازنگري و به‌هنگام سازي طرح جامع» سه بخش اصلی آن است.

 

 

 

  • طرح پایلوت- طرح جامع بازآفرینی شهر رشت

بازآفرینی شهر رشت، مبتنی بر نقش مشارکت مردم و اجتماعات مردمی به دنبال توسعه هماهنگ و یکپارچه شهر، یکسان‌سازی برنامه‌های عملیاتی، هدایت آن‌ها در جهت ارتقای کیفیت زندگی در شهر رشت و تسهیل در اجرای برنامه‌ها می‌باشد. در همین راستا، پروژه‌های کالبدی محرک توسعه نیز با هدف ایجاد تغییرات مثبت اجتماعی، عملکردی، اقتصادی و نیز تغییر در نحوه نگرش ساکنین به محله و شهر در نظر گرفته شده است. این فرایند با تأکید ویژه بر حفظ هویت تاریخی شهر، پیاده‌مداری، توسعه درون‌زا و پایدار شهر، اشتغال‌زایی و تحقق حقوق شهروندی دنبال می‌شود.

 

 

 

 

مأموریت‌های مشخص‌شده در طرح جامع بازآفرینی شهر رشت

 

 

 

جهت دانلود از لینک زیر استفاده نمایید

tarh_jame.pdf
محبوب 180.59 KB
12/09/1396 23:54:45

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید