ابزارهای دسترسی

در زمینه نوسازی بافت‌های فرسوده، تسهیلات ساخت با عاملیت بانک مسکن ارایه می شود که از ابتدای سال 98 تا کنون بالغ بر هزار واحد مسکونی این تسهیلات را دریافت کرده‌اند.

داریوش حسینی مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران در خصوص پروژه‌های بازآفرینی شهری این استان توضیحاتی ارایه کرد و گفت: در حال حاضر 15 پروژه اجرایی بازآفرینی شهری در سطح استان در حال اجراست که اصلی‌ترین و مهم‌ترین آن‌ها احداث مجموعه چند منظوره امیرالمومنین در محله حصار همدان، احداث خانه قرآن و عترت، مرمت بازار تاریخی نهاوند و دیوارکشی و پوشش رودخانه حصار امام همدان است.

حسینی با اشاره به این که اکنون سه طرح در دست بررسی است که مراحل تصویب نهایی را طی می کنند، اظهار کرد: در زمینه کاهش حاشیه‌نشینی نیز اقدام‌های متعددی انجام شده است؛ اجرای پروژه‌هایی در زمینه توسعه زیرساخت‌های شهری، بازسازی و اجرای عملیات روبنایی و زیربنایی، احداث مجموعه‌های چند منظوره فرهنگی- ورزشی و مراکز درمانی از جمله این فعالیت‌هاست.

او ادامه داد: علاوه بر این تفاهم‌نامه‌ای با سازمان فنی و حرفه‌ای جهت برگزاری دوره‌های آموزشی رایگان با هدف کارآفرینی و توانمندسازی مردم ساکن در محلات حاشیه‌نشین و ارتقا سطح فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی زندگی مردم این مناطق منعقد شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان با اشاره اقدام‌های انجام شده به منظور نوسازی بافت‌های فرسوده عنوان کرد: در زمینه نوسازی بافت‌های فرسوده نیز تسهیلات ساخت با عاملیت بانک مسکن ارایه می شود که از ابتدای سال 98 تا کنون بالغ بر هزار واحد مسکونی این تسهیلات را دریافت کرده‌اند.

او دیگر پروژه‌های دردست اقدام استان همدان را این گونه برشمرد: اصلاح شبکه‌های آب و برق، احداث سالن‌های ورزشی و مجموعه‌های ورزشی- فرهنگی، ساخت درمانگاه، احداث پارک‌های محلی، احداث و بازسازی مساجد، شبکه فاضلاب، کتابخانه، تکمیل دیوارکشی رودخانه‌ها و بهسازی و توسعه زیرساخت‌های شهری از جمله پروژه‌های در دست احداث استان همدان به شمار می روند.

او تصریح کرد: در سال مالی 98 بالغ بر 122 هزار و 200 میلیون ریال در حوزه بازآفرینی شهری استان همدان هزینه شده است و برای سال آینده نیز مبلغی حدود 135 هزار میلیون ریال جهت تکمیل پروژه‌های جاری پیش‌بینی شده است.