فرارسیدن ماه صفر تسلیت باد

بیست و یکمین گردهمایی روسای ادارات عمران و بهسازی شهری و دبیران هیات‌های عامل استان‌های سراسر کشور،  روز دوشنبه 14/12/1396 در سالن جلسات شرکت مادر برگزار گردید.

به گزارش دفتر امور استان‌های شرکت مادرتخصصی عمران و بهسازی شهری ایران، پیرو برنامه ریزی‌های سالانه ، بیست و یکمین گردهمایی روسای ادارات عمران و بهسازی شهری و دبیران هیات‌های عامل استان‌های سراسر کشور،  روز دوشنبه 14/12/1396 در سالن جلسات شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران برگزار گردید.

در این گردهمایی، جناب آقای مهندس عشایری سرپرست محترم شرکت مادر به اهمیت موضوع بازآفرینی شهری با رویکرد محله محور پرداخته و با اشاره به دیدگاه دولت و تاکیدات مکرر رئیس جمهور محترم در هفته‌های گذشته اظهارداشتند: یکی از اولویت‌های مهم دولت و وزارت راه و شهرسازی  تامین نیاز مسکن در محدوده ها و محلات هدف باز آفرینی با تاکید بر ارتقای توانمندیهای اقتصادی، اجتماعی و نهادی می‌باشد. جهت تحقق این مهم می‌بایست برنامه دراز مدت، میان‌مدت وکوتاه‌مدت را جهت احیاء و بهسازی 2700 محله در طی ده سال را تهیه و نقش هر دستگاه را جهت تحقق اهداف مشخص کنیم. ضمن آنکه لازم به تاکید است که تمامی برنامه ها در سال 97 می‌بایست در چهارچوب برنامه ملی بازآفرینی شهری باشد و شرکت مادر وظیفه مهم ابزارسازی مالی و حقوقی جهت تحقق این برنامه ملی را دارد.

در ادامه آقای مهندس جمور دبیر ستاد دبیرخانه هیات عامل شرکت مادر ضمن ارائه گزارشی از اقدامات دفتر امور استان‌های شرکت مادر، بر اساس سند راهبردی دبیرخانه هیات عامل شرکت و در چارچوب بازآفرینی شهری پایدار تاکید نمودند تمامی اقدامات صورت گرفته می‌بایست بر اساس برنامه‌ای مدون و از پیش برنامه‌ریزی شده صورت پذیرد. ایشان همچنین فرایند  ارزیابی ادارات عمران و بهسازی شهری را تشریح نمودند.

آقای مهندس قزوینی عضو هیئت مدیره شرکت مادر نحوه تهیه برنامه اجرایی سال استان‌ها و دفاتر ستادی در سال 1397 را تشریح نمودند و در ادامه جناب آقای مهندس عشایری با اختصاص وقت یک و نیم ساعته به روسای  ادارات عمران و بهسازی شهری استان‌ها، به مسائل و مشکلات و ابهامات مطرح شده از سوی ایشان پرداختند. ضمن آنکه در پایان برنامه صبح، مدیر عامل شرکت، اعضای هیئت مدیره، مدیران ستادی و روسای ادارات عمران و بهسازی شهری استان‌های کشور عکسی به یادبود گرفتند.

 

ششمین گردهمایی دبیران هیات های عامل در سال 1397 در بعداز ظهر با هم اندیشی در خصوص برنامه ملی بازآفرینی شهری پایدار ادامه یافت که در این نشست به ابعاد و چهارچوب این برنامه با حضور جناب آقای دکتر ایزدی معاون محترم معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی و همچنین صاحبنظران و حرفه‌مندان مرتبط پرداخته شد.